ör
Soru Sahibi
6 Aralık 2018 10:50

kısırlık interfilite

hocam merhaba, yaklaşık 17 aydır eşimde de bende de bir sorun olmamasına rağmen çocuğumuz olmuyor. bende sadece enfeksiyon var antibiyotik kullanıyorum.eşimde hiç bir problem yok bütün testleri yapıldı.yumurtalama,hormonlar vs.rahim filmi de çekindi tüpleri açık çıktı. geçen ay klomen + çatlatma iğnesi bu ayda menagon+klomen+çatlatma iğnesi oldu eşim ancak yine olmadı.eşimin normalde yumurtası kendiliğinden büyüyüp çatlıyor.doktora sorduk bunu hamile kalma şansını artırmak için bu ilaçları verdiğini söyledi. eşimin yumurta için kullandığı bu ilaçlar ilerleyen zamanlarda yumurta rezervinde azalma yaparmı? asıl öğrenmek istediğimiz klomen, menagon gibi ilaçlar enken menapoza sokar mı? çünkü normalde 1 yumurtası oluyorsa bu ilaçları kullandığında 2 aydır 7 yumurtası oluyor? bu ilaçlar zararlı mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Teksen Çamlıbel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sayın Öz bu ilaçlar sebebi bilinmeyen sizin gibi çiftlerde 5, 6 ay kadar kullanılabilir ve bu şekilde gebe kalamazsanızda aşılama veya tüpbebek gibi daha ileri tedaviler için bize gelebilirsiniz. Geçmiş olsun sevgiler

24 Aralık 2018 16:41