ke
Soru Sahibi
2 Şubat 2013 16:34

kilolar:(

merhaba rana hanım ben 18 yasındayım 1.57 boyundayım 48 kilodan 61 kiloya com kısa bı surde cıktım bu sure ıcınde yasamımı etkıleyen cokca olay oldu tabı smdı naparsam yapım bu kilolardan kurtlulamıyorum çikolata seker tarzı seylerden vazgecemyorum ve yaptıgım dıyetleride genelde bu yuzden bozuyorum benım ıcın cok kotu bı durum evdekı kıyafetlrımın ıcıne gremyorum artık dayanamdım ve bı dıyetısyene gıttım oda bna kuru kuruya ınterneten bı lıste cıkartı al bunu uygula ve 1 hafta snra gel dedı yanı bna ne seversn ne sevmesn gbı sorular srmadı ble buda benım cnmı cok sıkktı ve bdaha gtmedm benım ıcın ne önereblrsn en yakın zamanda cevabınızı beklyorum iyi günler kendinize cok iyi bakın....

1 cevap
Cevaplar (1)

Ece Hnm merhaba. Listeniz canınızı sıkmış anlaşılan. Meslektaşım acaba devlette mi çalışıyordu? Özel diyetisyenlerde böyle birşey pek söz konusu olmuyor ama tabi devlette şartlar gereği ne yazıkki dediğiniz gibi olabiliyor. Siz de haklısınız. Yaşınız dolayısıyla aslında kilo verme konusunda hem çok şanslı hem de çok şanssızsınız. Genç olmanız metabolizma hızınızın yüksek olmasına ve fiziksel aktivite yapabilmenize olanak sağlar. Bu şansınız.Üniversite ortamı, oturarak ders dinleme ve ders çalışma, çevrenizde yaşıtınız olan zayıf kızlar, arkadaş ortamında sürekli dışarda yemek yeme, şeker-çikolata tüketme gibi durumlar ise size eksiler katar. Bu da şanssızlığınız.Ergenlik döneminde kısa sürede alınan kiloların çoğu vücutta yağ olarak depolanır. Özellikle basende toplanır ve selülite neden olur. Göbek çevresi simit oluşumuda vardır. Herşeyden önce önce umutsuzluğa kapılmamanızı istiyorum. Kendinize güvenmeli ve başarılı olacağınıza kendinizi ikna etmelisiniz. Çikolata, cola, şeker, şekerli sakızlar (gizli kilo aldırıcılar),tatlılar,yağlı yiyecekler (fastfood,patates kızartması özellikle)...bunların tüketiminiz minimuma indirip, porsiyonlarınızı küçültürseniz zaten aşağı yukarı 5 kg kadar vermiş olursunuz. Ayrıntıya listenizden sonra gireceğim.Hoşçakalın.

5 Şubat 2013 23:29