am
Soru Sahibi
14 Eylül 2014 12:33

kilo sorunum var ne yapabilirim?

hocam merhaba ben 16 yasındayım boyum 1.60 kilom 76 civarı, kilomdan dolayı mutsuzum.Aslında azimli bir insanım istesem 1-haftada fazla kilolardan kurtulabilirim ama çevrem ani kilo kayıpları büyümeni engeller diyor.Ayrıca kas da çalışmak istiyorum mekik şınav koşu falan bunlarda buyumeni engeller diyolar ne yapacagımı bilemedim lütfen yardım edin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Tolga Saka
Spor Hekimliği

Merhaba, 30-60 dk süren fazla yoğun olmayan koşu, bisiklet gibi egzersizler büyümeyi durdurmaz aksine geliştirir. 16 yaş itibarı ile kızlarda boy uzamasının pek beklenmediğini de belirtmekte fayda var. Düşük ağırlıklarda kas da çalışabilirsin.

29 Eylül 2014 12:00