AD
Soru Sahibi
6 Şubat 2019 13:56

kemik iliği ödemi

30 haftalık hamileyim . Hamileliğimin ilk ayında sol kalçada kemik iliği ödemi oluştu. Eklem sıvısı ve PRP tedavisi yapıldı. Glikosamin sülfat,kondroitin sülfat msm aloa Vera içerikli takviye kullandım .(forever fredoom ) kalsiyum ve magnezyum artı kas gevşetici kremlerle 45 gün yataktan çıkmadım ve bacağımın üstüne basmadım. Neticede iyileşti derken bu kez sağ kalçada kemik iliği ödemi oluştu. Bu kez yine prp ve eklem sıvısı enjeksiyonu yapıldı 13gündür yataktan kalkamıyorum bacağım çok sızlıyor. Ve doğumuma 2ay 10 gün kaldı.doktorum 2ay yatacaksın dedi. Sorum şu: Kadın doğum uzmanı bana normal doğum yaparsam kalça kemiğimin kırılacağını söyledi. Böyle bişey olabilir mi lütfen bana yardımcı olun?? Ortopedi uzmanım da kırılmaz dedi arada kaldım ve ben ne zaman iyileşirim???

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ahmet Özyazgan
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Öncelikle geçmiş olsun kendiliğinden kırılma söz konusu değildir detaylı muayenenizin yapılabilmesi için görmem gerekli

6 Şubat 2019 19:33