TT
Soru Sahibi
30 Nisan 2019 22:55

Kemik erimesi

Merhaba Hocam. Ben 32 yaşındayım.1.5 yil önce osteoporoz teşhisi konuldu.degerlerim -2.5 lerde idi.tiroid parathormon normaldi.d vit birz düşüktü.calsiyum ve d vit kullandım.hamile kaldım.kasiyum ağırlıklı beslendim.bebegim 2 aylıkken tekrar kemik tarama yaptırdım.degerlerim -2.5 ile -2.9 arasında cıktı.kan tahlillerinde normal cıktı.parathormon 13 cıktı sadece. Endokronolijiye gittim.kemik erimesi yok dediler.senin kemik yapin böyle denildi.daha da açıklama yapılmadı.o zaman benim değerlerim neden düşmüş.yada neden bu kemik yapısı böyle.menapoza girince dahada artarsa ben çok mu erken yaşlanacağım.yada kamburlasma mi olur.lutfen bana yol gösterir misiniz?Ayrıca 8 derece skolyoz da var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

değerleriniz -2.5 ve -2.9 cıvarında ise kemik erimeniz var. Bence bu konuda uzman başka bir fizik tedavi ya da endokrinoloji uzmanı ile görüşün ki bundan sonra ne yapılacağına karar verilsin.

9 Mayıs 2019 17:24