TR
Soru Sahibi
27 Kasım 2020 14:13

Kasık fıtığı

Merhaba Metehan Hocam, yaklaşık 3 ay önce kasık fıtığı ameliyatı oldum. Bununka alakalı 2 unsur var kafamı karıştıran. 1) Ameliyat notuunotu aldım, notta 'elle ameliyat sırasında elle muayenede direkt + indirekt inguinal herni tespit edilmiştir yazılmış. Benim iki tane mi fıtığım var ? 2) Ameliyat sonrası herşey çok yolunda güzel ilerledi, hayatımı eskisi gibi sürmeye başladım ağrım sızım yoktu. Ancak bu hafta biraz ağırlık kaldırdım, sonrasında ağrım olmaya başladı. Kesik acısı gibi acıyor, sancı yapıyor. Sizce fıtığım tekrarlamış olabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metehan Gümüş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

1 veya iki tane fıtığının olmasın senin ameliyatın açısından hiçbir önemi yok. O bölgeye genelde yama uyguluyoruz, sağlam bir şekilde tamir edildi ve sıkıntın olmadıysa bunların hiçbir önemi yok. Şu andaki zorlamaların ameliyat olan yerini rahatsız etmiş olabilir, biraz dinlenmeni öneririm. Fıtığın tekrarlamış olması zayıf bir ihtimaldir.

27 Kasım 2020 18:25