BB
Soru Sahibi
3 Aralık 2015 18:53

Karaciğerimdeki problem ne olabilir ?

Hocam Merhabalar ben 19 yaşındayım yaklaşık 3 gündür mide bulantısı hissi ve geceleri karın gurultusu şikayetiyle doktora gittim. Halsizlik ve yemek yememde bir sorun yok biraz kilo fazlalığım var 84 kiloyum ailemde kronik karaciğer yağlanması problemi var dedemde karaciğerinde 2 adet kitle bulundu bunlarla yaşıyor babamdada karaciğerinde yağlanma var kardeşiminde aynı şekilde başlangıç var. bugün doktora gittim kan tahlili istedi kan tahliline şimdi baktığımda AST: 192 ALT:199 çıktığını gördüm. acaba karaciğerimde ne olabilir bu beni çok korkutuyor doktor ultrasonda istemişti ancak ona pazartesine gün verdiler. gerçekten çok korkuyorum ne çıkabilir internette araştırmalarım pek olumlu sonuçlar göstermiyor. hepatit , kanser vs. olmuş olabilirmiyim... alkol ve sigara kullanmıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

öncelikle geçmiş olsun sorununuz daha çok bir karaciğer hastalıkları uzmanınca değerlendirilmesi gerekiyor. Size tavsiyem bu konuda uzman bir hekime müracat etmenizdir.

7 Aralık 2015 10:38