CR
Soru Sahibi
23 Şubat 2020 18:01

Karaciğer ve dalak büyümesi

Hocam merhaba benim ultrason sonucumda kraniokaudal 165 mm karaciğer parankim ekosu doğal olup parankim strüktürü homojen ve kontürleri düzgündür karaciğer parankimde us ile kontur çizen solid kistik lezyon saptanmamıştır. Dalak boyutları 127*55 mm dalak parankimi homojen kontürleri düzgündür büyüklüğü fizyolojik sınırlardadır. Sol böbrek orta zonda kalisiyel sistemde 2.5 mm çapında,posteriorda akustik gölgelenmesi olmayan bir adet hiperekojen nodüler imaj,ön planda kalkül lehine değerlendirilmiştir.Her iki böbrek boyutları normal şekil ve lokalizasyonundadır.Renal parankim ekoları ve kalınlıkları doğaldır.Her iki böbrek parankiminde solid-kistik lezyon saptanmamıştır. Hocam ultrason değerlendirmesi bu şekilde birde idrar yolları enfeksiyonum var sizce korkulucak bir durum var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yusuf Akcan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

İdrar yolu enfeksiyonu tedavi ettirin korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum

1 Mart 2020 15:34