DM
Soru Sahibi
29 Şubat 2020 14:09

Karaciğer Ultrasonu

İyi günler hocam . Annem 45 yaşında ultrasaon kontrolünde karaciğer boyutları normal olup parankim ekosu homojen olup hafif artmıştır . Karaciğer içi kistik lezyon saptanmadı yazıyor hocam . Doktorumuzun ameliyat günü olduğu için danışamadık önemli birşey var mıdır hocam ?. Karaciğer yağlanması sanıyorum ama yanında ek bir bilgi olmadığı için başka birşeyden olabilir mi sorusu aklıma takıldı . Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim .

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Miraç Demirhan, Belirli bir yaştan sonra, özellikle de kilolu insanlarda Karaciğer yağlanması çok sık görülmekte. Endişe edilecek bir durum değildir. Ama bir Gastroenteroloji uzmanına görünmenizi takip açısından öneririm. Geçmiş olsun.

2 Mart 2020 12:23