SS
Soru Sahibi
27 Mayıs 2020 22:29

Karaciğer tomografisi

Merhaba doktor bey salgın öncesi babamın ilaçlı karaciğer tomografisi çekilmişti fakat sonuçlara internet üzerinden ulaştık ilçe de yaşadığımız için tekrar hastaneye gidemedik sonuçları yorumlayabilir misiniz acil bir durum var mıdır şimdiden teşekkürler Sol sürrenal gövde ve lateral bacakta büyüğü 12 mm çapta 2 adet miyelolipom vardır. Karaciğerde yaygın basit parankimal kistler vardır. Safra ağacında hafif serbest hava izlenmiştir . Bilateral bosniak tip 1 kortikal kistler. Solda basit dev parapelvik renal kist Mide antropilorik bölgede 10 mm ye erişen diffüz sulu tabakalı görünüm izlenmiş olup inflamasyon lehine değerlendirilmiştir klinik gereklilik var ise endoskopik biyopsi önerilir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Rapora göre yorum yapmak doğru olmaz. Neden çekildiği de önemli.

29 Mayıs 2020 16:16