SE
Soru Sahibi
5 Kasım 2017 22:37

Karaciger kisti

Hacam merhabalar esimin karaciyerinde 9cm kis oldugu siylendi ne yapmamiz gerekiyir ilac ile tedavi olunabilecek bir hastalikmi yoksa amaliyat gerekirmi yardimci olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Sefa Ergün
Genel Cerrahi

Geçmiş olsun , öncelikle karaciğer kistinin türünün belirlenmesi lazım , 9 cm boyutunda muhtemelen kist Hidatik halk arasında köpek kisti olarak bilinen kist türüdür. Kist hidatik ise de evresini belirlemek lazım , tedavisinde öncelikli ilaç verilir sonrasında iğne ile boşaltma işlemi yada ameliyat gerekebilir. Genel cerraha muayeneye giderseniz tahlil sonuçlarına göre sizi yönlendirirler iyi günler.

7 Kasım 2017 14:55