TU
Soru Sahibi
31 Ekim 2020 14:06

karaciğer donorü

32 yaşında karaciğer vericisiyim.Ameliyat olalı 9ay oldu.Ameliyat olduktan sonra sarılık değerim yükseldi sonra tekrar düşüşe geçti.Ameliyat tarihim 21 Ocak ve 17 Temmuz kan tahlil sonucum ast 27 Alp 90 alt 32 direk billurbin 0.4Total billurbin 0.9 ggt 266.Ggt yüksek diye tekrar kontrole çağırdılar kontrole gittiğimde 22 Ekim'de ast 27 alt 24 Alp 104 direk billurbin 0.6 Total bilirubin 1.55 ggt 202 emar çektirdiler safra yollarında darlık sebebiyle ercp yapmaya karar verdiler sizce bu karar doğru mu ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mehmet İnal
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Doğrudur

31 Ekim 2020 19:59
TU
Soru Sahibi

Teşekkür ederim vücut olarak bı şikayetim yok ercp yaptirmasam ilerde bı sıkıntı olur mu? Geçen ay tam ercp yaptiracaktim kan tahlilin duzelmis diyip ercp yapmadılar bu ay da ercp kararı verdiler bu ikilem beni kararsız yaptı.

2 Kasım 2020 13:18
Prof. Dr. Mehmet İnal
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Onu ERCP yi yapacak olana sormanız daha doğru

2 Kasım 2020 16:18