HA
Soru Sahibi
12 Ekim 2018 19:03

Kanser ve bal

Turkiyedeki bazı bölgelerde üretilen doğal bal günlük üç öğün yeteri kadar tüketildiğinde ve bunun yanında karbonhidrat ve glukoz içeren gıdalar ile. Paketli koruycu iceren gıdalar ve gdo lu gidalardan uzak duran kanser hastalarının hızlı bir sekilde iyileştiği konusundaki fikriniz nedir? Teşekkür ederim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Muammer Kara
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

İyi günler dilerim Bu yazdıklarınız özellikle kanserden korunmada iyi bir yol olabilir ve mutlaka tedaviyede katkı sağlayacaktır. Ancak kanser tedavisi çok farklı bir konu... Endoskopik, cerrahi, onkolojik ve radyasyon onkolojisi ile beraber yürütülen kompleks bir süreçtir ve en önemlisi moral ve motivasyonu hiç kaybetmemektir.

12 Ekim 2018 19:20
HA
Soru Sahibi

DR MUAMMER BEY UZUN YILLARDIR SAĞLIK SEKTÖRÜNDE OLAN VE BAZI YAKINLARINI KANSER NEDENİ İLE KAYBEDEN BİR SAĞLIK ÇALIŞANIYIM.SADECE BELLİ YÖRELERDE (YÜKSEK RAKIMLI )ÜRETİLEN VE EKONOMİK BEKLENTİSİ OLMAYAN BAZI BAL TÜRLERİNİN BİR AY GİBİ BİR SÜREDE KLİNİĞİNDE GÖZLE GÖRÜLÜR DÜZELMELER OLDUĞUNA VE ÖZELLİKLE KÖTÜYE GİDEN KAN DEĞERLERİNİN NORMAL DEĞER ARALIKLARINA GELDİĞİNE ŞAHİT OLDUM.MESELA HBG DEĞERİ 8,5 E DÜŞEN BİR KANSER HASTASININ SADECE BAL İLE İKİ HAFTALIK BİR SÜREDE BU DEĞERİN 10,9 A ÇIKTIĞINI BİZZAT GÖZLEMLEDİM.BU ŞEKİLDE DOĞAL OLARAK ÜRETİLEN BALIN KANSER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİN,ANTİNEOPLASTİK GÜCÜNÜN İNCELENMESİ BELKİ DE BU HASTALIĞIN BAHSETTİĞİNİZ KEMOTERAPİ,RADYOTERAPİ VE CERRAHİ YÖNTEMLERE BAŞVURMADAN TEDAVİ İMKANINI SAĞLAYACAKTIR.BİR ECZACI OLARAK BU BİLGİYİ SADECE HASTALARA BİR NEBZE FAYDALI OLABİLİR UMUDUYLA SİZİNLE PAYLAŞIYORUM.TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZ İÇİN. İNCELEMEK İÇİN BİR DÜŞÜNCE OLUŞURSA HİÇBİR BEKLENTİ İÇİNDE OLMADAN SİZE SÖZÜNÜ ETTİĞİM BALDAN TEMİN EDEBİLİRİM.SAYGILARIMLA ECZ.ALİ HALAVURT.

7 Kasım 2018 14:50
Doç. Dr. Muammer Kara
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Ben bir özel hastanede çalışıyorum ve branşım gereği kanser tanısı koysakta takibini yapmıyorum. Bu bilgilerinizi üniversite hastanesi Onkoloji bölümü veya eczacılıkta herhal tedavi ile uğraşan bir araştırmacı ile paylaşmanız çok daha uygun olacaktır. İyi günler

8 Kasım 2018 21:49
Doç. Dr. Muammer Kara
Doç. Dr. Muammer Kara Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Yazar toplam 1202 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Sağ karın boşluğunda Ağrı Doç. Dr. Muammer Kara
Mide bulantısı Doç. Dr. Muammer Kara
Karaciger enzim Doç. Dr. Muammer Kara
DELTACORTRİL Doç. Dr. Muammer Kara
Tahlil, mr, ibs Doç. Dr. Muammer Kara
Gastroenteroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Prof. Dr. Mustafa Güçlü Gastroenteroloji
Uzm. Dr. Mahmut Öztürk Gastroenteroloji
Prof. Dr. Barış Yılmaz Gastroenteroloji
Doç. Dr. Osman Özdoğan Gastroenteroloji
Doç. Dr. Resul Kahraman Gastroenteroloji
x
Facebook Twitter Instagram Youtube