MN
Soru Sahibi
1 Aralık 2020 15:28

Kan tahlili ve anal ilişki

İyi günler. Cevaplarsanız çok sevinirim. En son 1 yıl önce anal ilişkiye girdim. Fakat sonrasında olmadı ve bundan sonra da olmayacak. Acaba kan tahlili yaptığım zaman anal ilişkiye girip girmediğim kan tahlilinde belli olur mu?

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın Meriç, Kan tahlili, muayene vs ile bu ilişkiniz hiçbir şekilde belli olmaz. tek nokta şu: Cinsel yolla bulaşan hastalıkla var. Gonore (bel soğukluğu), herpes, frengi (Sifiliz) vs Sizinle ilşkiye giren kişide bu hastalıklar vardıysa bunlarn belirtileri ve bazılarının özel kan testlerinde ortaya çıkabilir ki bu konu da cildiye veya enfeksiyon hastalıkları uzmanlarının konusudur. Onlara sormakta fayda vardır. Umarım açıklayıcı olmuştur Dr. Gürkan ERSOY

7 Aralık 2020 22:53
MN
Soru Sahibi

Peki o saydıklarınızın belirtileri nelerdir acaba? Bir sorum daha var askerlik sağlık kontrolünde bu durum için özel kan testleri yapılıyor mu? Yani o zaman anlaşılabilir mi? Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu sorularımı da cevaplarsanız minnettar kalırım.

7 Aralık 2020 22:58

Sayın Meriç, Estağfurullah. Akıntı, anal bölgede su kabarcıkları vs olabilir ama dediğim gibi daha ayrıntılı bilgiyi bahsettiğim uzmanlardan almanız lazım. Benim uzmanlık alnımın konuları değil. Askerlik ile ilgili sorunuzun cevabını da bilmiyorum

7 Aralık 2020 23:02