çs
Soru Sahibi
21 Ekim 2018 02:39

Kan sayımı

Kızım32aylık kan değerlerinde MO%17.9 wbc 4.2 pdw 8.6 NE%40.4 NE#1.7 çıkmış diğer değerleri normal hastalığı falan yoktu normal kansayımı için götürmüştüm.hormon hgb vitaminleri normal değerlerde.MO%si yüksek wbc düşük çıkmış.dr bu değerleri normal kabul ederiz dedi sizcede normalmi yada farkında olmadığımız bir hastalık olabilirmi teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hatice Emel Özyürek
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

Monosit değerlendirilirken yüzde değerini değil, mutlak sayısını değerlendiririz. Bununda 1000/mm3 altında olması normal kabul edilir. Laboratuvarlar kan sayımında ve diğer tetkiklerde yaşa uygun normalleri yazmamaktadır. Geçmiş olsun

5 Kasım 2018 14:07