ds
Soru Sahibi
1 Eylül 2021 10:41

kan hastalıkları teşhis

teşekkürler hocam, peki kansızlık demir eksikliği için yani verdiğimiz her kan tahlililnde sadece demir eksikliğine mi bakılıyor kanser hastaklıkları ortaya çıkıyor mu?Geçen yıl verdiğim kanda lösemi lenfoma gibi hastalıklar olsaydı teşhis edilebilir miydi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayca Eroğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları

Rica ederim. Şikayetlerinize ve muayene bulgularına göre istenecek tetkikler ile tanı konulabilir. Lösemi hemogram ve gerekirse periferik yayma ile ön tanı konulabilen gerekirse de ileri tetkikler yapılabilen bir hastalıktır. Bence hangi tetkik vs gerekiri araştırmak yerine işinin uzmanı doktor arkadaşlarımıza muayene olursanız biran önce şüphelerinizden kurtulmuş olursunuz.

5 Eylül 2021 09:29