ÖE
Soru Sahibi
11 Şubat 2012 20:04

KAN DEGERLERI

BENIM 1 HAFTA BOYUNCA MIDEM AGRIDI.CHECK UP A GIRDIM BIYOKIMYA ANALZLERI GAITADA GIZLI KAN,İDRAR,ULTRASON VS HERSEY BAKILDI NORMAL.BEN SIZE HEMOGRAM VE DEMIRI YOLLUYORUM BU DURUMDA ANORMAL OLAN BISI VARMI?SIZCE ENDOSKOPİ VS ILERI TETKIKE GEREK WARMI?YADA SIZCE DEMIR ILACI KULLANMAMA GEREK VARMI HEMOGLOBIN 12.50 HEMATOKRIT 37.60 ERITROSIT 4.67 LOKOSIT 6.10 EOZ MUTLK DGR 0.27 BAZ MUTLK DGR 0.02 PARCALI MUTLK DGR 3.56 LENFOSIT MUTLK DGR 1.82 MONOSIT MUTLK DGR 0.39 MCH*26.77 pg MCV 80.51 fL MCHC 33.24 RDW 14.20 TROMBOSIT *** *** ** PCT 0.22 PERIFERIK YAYMA Eozinofil : 4 Bazofil : % Genc : % Comak : % Parcali : 59 % Lenfosit : 31 % Monosit : 6 % Trombosit : Kumeli Eritrosit : Genellikle Normokrom, Normositer DEMIR (Serum) 58.00 µg/dL SI 10.44 µmol/L DEMIR BAGLAMA KAPASITESI (Unsature) *** *** ** µg/dL SI 48.60 µmol/L DEMIR BAGLAMA KAPASITESI (Total) *** *** ** SI 59.04 µmol/L SATURASYON INDEKSI*17.68 FERRITIN 21.40 ng/mL VITAMIN B*** *** ** pg/mL *** *** **.00 FOLIK ASIT 5.60 ng/mL *** *** **

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi günler, Kan değerlerinizde hafif bir kansızlık var. Demir depolarını doldurmak için 3 ay kadar demir ilacı kullanabilirsiniz. Mide şikayetleriniz geçtiyse,kilo kaybınız yoksa veailede kanser öyküsü yoksa endoskopi olmayabilirsiniz..Ama şikayetleriniz devam ediyorsa tanıyı netleştirmek için endoskopi yaptırabilirsiniz.. Sağlıklı günler dilerim.

26 Şubat 2012 18:59