AS
Soru Sahibi
23 Haziran 2021 15:21

Kalsiyum yüksekliği

Hocam selamlar sevgiler mide ağrım için dahiliyeye gitmiştim kan tahlili sonucu sonuçlarımın genel olarak iyi olduğu ancak kalsiyum değerimin referans aralığı (*** *** **) benim sonucum 11.2 çıktı yanlış çıkma olasılığıda var daha sonra sağlık ocağında tekrarlatın yeniden yüksek çıkarsa gelin bu sonucu inceleyelim dendi.Kan tahlilimi yenilettirdim kan testi sonucu Magnezyum(1,6-2,6)=2,35 kalsiyum(*** *** **)=10.56 fosfor(2.5-4.5)=3.9 parathormon(15-65)=48.6 çıktı d vitamini ve albümin yok sonuçlarda geçen haftaki sonuçlarda d vitamini 25-HİDROKSİ VİTAMİN D =19.3 ÇIKMIŞTI. Kalsiyum 2020 seneki sonucumda yazdığım gibi (*** *** **) =10.49 Geçen haftakinde (*** *** **)=11.2 çıkmıştı. Yeni yaptırdığımda 10,56 biraz düşmüş ancak geçen senekiyle benzer azda olsa yüksek rica etsem mümkünse değerlendirebilirmisiniz neden azda olsa yüksek iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Barış Yılmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Hiperkakseminş bir çok sebebi vardır Sizde hafif kalsiyum yüksekliği mevcut sizi endokrinoloji uzmanının görmesi gerekir geçmiş olsun

23 Haziran 2021 20:35