DH
Soru Sahibi
22 Temmuz 2020 23:42

Kalp agrisi çarpıntı

Hocam 26 yasindayim ben cok kotu stresli dönemler geçirdim. Sonrasinda vucutta anormalliklerim basladi. Kalp ritmimde bozulma hizli atma felan doktora gittim tasikardi dedi ve kalpte hafif kaçak çıktı. Bacaklardada ağrım vardı sol bacağımdada kacak çıktı. Psikolojim daha çok bozuldu çünkü kalp ritmim git gide daha kötü oluyo arada üstüste anlik titremeli atimlar arada kalp ritmim çok az atiyo hissediyorum. Arada da çok hızlı. Kollarimdada kaldırıp indirdigimde karincalanma oluyo agirlasiyo oralarda da mi kaçak var bilemedim. Gogus agrimda oluyo arada bunlar psikolojimi bozdu. Psikolojik olabilir diye ilaç kullanmaya başladım onlarda nefes darlığı yapiyo ilaçtan mi kalpten mi bilmiyorum ne yapacagimida bilmiyorum hocam bunlar neyin nesi bilgilerinize ihtiyacim var lütfen?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Çarpıntı nefes darlığı panik atak belirtisi ilacı kullanmaya ve kontrollerinizi devam edin Kalpdeki kaçak dışarı kaçan bir kan değil kalbin pompaladigi kan kalbe geri geliyor ve kalp onu sonra pompalıyor. Hafif kaçak önemsiz Bacaktaki kaçak çarpıntı gibi bir şikayete neden olmaz belki biraz bacak şişliği yapabilir. Kontrolde çıkan taşikardi heyecan ile kalbin hızlanması demek İnsan beyni çok güçlü kalbi hızlandırabilir Stres geçince şikayetler geçecektir. Endişelenecek bir durum yok Geçmiş olsun

22 Temmuz 2020 23:52
DH
Soru Sahibi

Çok sağolun hocam peki o arada aşırı yavaş atma durumuda normal midir acaba dün oyle bişey oldu birden nefes darlığı cektim sonra çok hızlı attı bi 30 saniye sonra normale dondu.

23 Temmuz 2020 09:54

Hizlanmanin arkasından kalp yavaşlayarak kendini toparlar sonra normal atar yani normal

24 Temmuz 2020 16:51
Uzm. Dr. Güllü Özdemir
Uzm. Dr. Güllü Özdemir Kardiyoloji

Yazar toplam 236 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Ventriküler taşikardi Uzm. Dr. Güllü Özdemir
Gögüs sıkısması ve çarpıntı Uzm. Dr. Güllü Özdemir
Çarpıntı Uzm. Dr. Güllü Özdemir
Bayılma Uzm. Dr. Güllü Özdemir
PULMONER HİPERTANSİYON Uzm. Dr. Güllü Özdemir
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Bayram Demir Kardiyoloji
Dr. Ömer Bedir Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube