TM
Soru Sahibi
24 Mayıs 2019 13:57

kalça kireçlenme

merhaba burçin bey 27 yaşında bayanım.belirli zamanlarda kasıktan bacaga kasılma ve agrı olmaktadır.2018 yılında bel kısmından ve kuyruk sokumundan fizik tedavi oldum.agrı ve kasılmalar devam etmeye başladı çekilen kalça mr sonucunda; solda femur başı asetabular eklem düzeyinde düzleşme göstermektedir.Solda esatabular çatı femur başı örtümü sağa göre yetersiz, anteriora doğru hafif deplase görünümündedir.solda femur başında milimetrik subkondral küçük kistik erezyone dejenere değişiklikler dikkati çekmiştir.Asetabular eklem konturu düzensizdir.Sol kalça ekleminde asetabular displazik değişikliklere bağlı olarak değerlenidirlmiştir.hangi tedavi yöntemini önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Burçin Keçeci
Ortopedi ve Travmatoloji

Bu erken yasta sikayetlerinizin egzersiz ve gevşetme hareketleri ile gerileyecegini dusunuyorum. Gecmis olsun

17 Ağustos 2019 14:30