BT
Soru Sahibi
16 Kasım 2018 21:17

kalça kemiği

Hocam benim sorunum kalça kemiği ağrısı. Bundan önce 2 kere mr çektirdim ilk önce avasküler nekroz denildi. 3 doktora gittim nekroz yok denildi. Sporda yağtığım için sadece ağırlık yükünü azalt denildi. Ama benim sağ ve sol kalça kemiğimde herhangi bir ağrılıkta taşıdığım zaman ağrı oluyor. Birde sağ kalça kemiğimden kütleme sürtünme gibi sesler geliyor böyle oluncada ağrı yapıyor. Bu ağrıyı nasıl kesebilirim. Sizce nasıl bir yol izliyim. Eğitime gidicem oraya gitmeden çözmem lazım hocam. Yardımcı olursanız çok sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Burçin Keçeci
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, bu agrilar baslamadan once yogun bir aktivite doneminden gecmis iseniz, anlattiklarinizi da goz onunde tutarak femur başı odemi olarak yorumluyorum. Agrili bir süreçtir. Yaklasik 2 ay koltuk degnegi kullanarak yukten kurtarmak gerekir. Yavas yavas agri azalacaktir.

18 Kasım 2018 09:44
BT
Soru Sahibi

Mr sonucunda ödem belli olmazmı hocam. Ağrıyı azaltmak için başka birsey kullanılabilirmi peki hocam.

18 Kasım 2018 13:24
Doç. Dr. Burçin Keçeci
Ortopedi ve Travmatoloji

Odem tabii ki Mr'da net bir sekilde görünür, ancak sadece anlattiklarinizla yapabilecegim yorum bu. Daha ayrintili bilgi verebilmem icin muayene edip filmleri gormem gerekir. Gecmis olsun

7 Aralık 2018 16:28