öb
Soru Sahibi
28 Ocak 2019 02:36

Kalça ağrısı

Slm hocam yaklaşık 13 aydır sağ kalçamdan bacağıma vuran bir ağrı var 4 tane emar filmi çektirdim doktor lar emar filmin de bu ağrıyı tetikleyecek bir sorun görünmediğini söyledi ayakta durduğumda ağrı başlıyor ayakta durdukça ağrı daha artıyor sadece ağrı kalçamdan bacağıma vuruyor fazla ayakta durmamda kalçanın üstündeki kemik ağrıyor ve kendimi kambur poziyonuna ceviriyorum ağrı azalıyor durumum olmadığı icin özel bir doktora gidemem devlet hastanesi de hangi doktora ve nasıl bir yol izlemeliyim ve bu ağrı hangi hastalık belirtisidir teşekkür saygı lar

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Burçin Keçeci
Ortopedi ve Travmatoloji

Siyatik sinirinize mekanik bir basi olabilir. Youtube'da (piriformis syndrome) aratirsaniz. Uygun egzersizler var. Uygulamanizi oneririm. Gecmez ise ayrintili muayene gerekir

12 Mayıs 2019 15:43