OE
Soru Sahibi
14 Ekim 2018 10:39

kalça ağrısı

Hocam Ankilozan spondilit hastasıyım.Son 1 aydır kalça ağrım arttı.Mr sonucum:Bileteral sakroiliak eklem mesafelerinde daralma mevcuttur.Eklem yüzeylerinde milimetrik subkondral değişikliklerle birlikte üst1/3 kesimlerde daha belirgin olmak üzere subkondral skleroz alanları görülmektedir.Görünümler bileteral sakroilete bağlı değişiklikleri düşündürmektedir.Solda daha belirgin olmak üzere bileteral sakroiliak eklemlerin üst 1/3 kesimlerinde birbirine bakan eklem yüzeylerinde yağ baskılı imajlarda silik sınırlı hafif intensite artımları izlenmekte olup kronik sakroileit zeminde gelişmiş hafif aktif sakroileite bağlı değişiklikleri düşündürmekedir.Lomber düzeyde açıklığı sağa bakan skolyoz mevcuttur.yorumunuz için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nikola Azar
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba Mesajınız bana geç ulaştığı için cevaplamakta geç kaldım. Kalça ağrılarınız ankilozan spondilmite bağlıdır. AS in derecesinin belirlenip gerekirse bazı ilaçlar kullanmanız gerekecektir. Bu nedenle bir romatoloji uzmanına müracaatınızı öneririm. Geçmiş olsun Dr.Nikola Azar

1 Kasım 2018 15:50