td
Soru Sahibi
31 Mart 2017 12:03

kalça ağrısı şikayeti

Merhaba Sayın Hocam, annemin mr sonuçları aşağıdadır. Görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim, cevabınız için şimdiden teşekkürler. Sağda daha belirgin bilateral koksofemoral ekleme komşu asetabular yüzeyde subkondral dejeneratif kistik değişiklikler ve kemik iliğine ait görünüm mevcuttur. Sağda daha belirgin bilateral femur boynu lokalizasyonunda effüzyon izlenmektedir. Sağda daha belirgin bilateral femur boynu lokalizasyonunda subkondral kemik iliği ödemine ait görünüm mevcuttur. Sağ femur baş kesimde subkondral 16x10 mm boyutunda koronal T1A hipo, T2A hiperintens, periferal hipointens kemik iliği parankiminde ödematöz, evre II osteokondral lezyona ait görünüm izlenmektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Erhan Dalyaman
Ortopedi ve Travmatoloji

Öncelikle geçmiş olsun. Annenizin kalça ekleminde kireçlenme var. Tedavi seçenekleri hastanın günlük aktivitelerini ne kadar yapabildiği, ağrısının derecesi, yaşı gibi faktörlere bakılarak belirlenebilir. Hastanızı ortopedi doktoruna muayene ettirmenizde fayda var.

11 Nisan 2017 10:35