KD
Soru Sahibi
10 Haziran 2020 03:59

Kakada mukus kan

Merhaba 6 ay 10 günlük bebegime 4.5 aylıkken süt ,yumurta ve Antep fıstığı alerjisi teşhisi konuldu . Kakada kan ve mukus şikayeti ile gitmiştik . çok sıkı bir diyete girdim sadece meyve ve sebze ile besleniyorum şikayetimiz gecmeyince beş buçuk aylıkken tekrar farklı bir doktora gittik testler sonucunda yine alerji denildi fakat kakasi hala mukuslu kötü kokulu aynı zamanda ishal şeklinde ve kaka sayısı fazla (en başından beri Bu sekilde) ve ara ara kan görüyorum alerji oluşturan besinleri yemiyor olmama rağmen sorunumuzun devam etmesi neden kaynaklanıyor olabilir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bu tanı laboratuvar tetkikleri ile değil de daha çok klinik gözlem ile daha doğru olarak konur. Nelerin dokunduğunu bulmak bazen çok zor olabilir. Bu nedenle olayı aydınlatabilmek için, benim olmam şart değil ama bir hekim arkadaşımızın çok ayrıntılı sorgulaması, muayene etmesi ve diyetlere göre bir tanı ve tedaviye gitmesi gerekir. Yediğiniz herşey dokunabilir bunu unutmayın...

26 Haziran 2020 09:26