AS
Soru Sahibi
2 Ağustos 2008 21:07

İyi günler doktor bey.32 yaşındayımSağ çenemde4 sene küçük ama sık travmala

İyi günler doktor bey.32 yaşındayımSağ çenemde4 sene küçük ama sık travmalar oldu.3 sene sonra sağ alt çenemde hafif kayma oldu.4 sene sonra,çokdaha belirginleşti.Ağzımı açmazsam,anlaşılmıyor.Geçen hafta sert bir yiyecek yerken,sağ çenemden katır-kutur sesler geldi.Sonra,kulağımın önünde içeride şişlik oldu.1haftadaindi.Ağzım,açılmıyor.Çene kaslarımı yormamaya dikkat ediyorum.Ben TMEhastalığının ilk evresindemiyim?Dişlerimi sıkmadığıma göre,splintin bana faydası nedir?Tedavim nasıl olmalıdır?TŞK

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Serkan Özkan
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

bence mutlaka bir çene cerrahisi uzmanına görünmende yarar var. çünkü eklem tedavisi dikkat gerektiren uzun süreli bir işlemdir. bir de ağızın açmada kayma ve sesin olması sıkıntılı bir durum. muayene edilip bir teşhis konulmalı. son olarak hekimini de seçerken eklemler üzerine ilgisi olan birine gitmeni tevsiye ederim. geçmiş olsun

4 Ağustos 2008 09:22