YA
Soru Sahibi
22 Haziran 2009 14:34

iyi günler.belimde L3-L4 disk sinyal intensitesi azalmıştır.bu düzeyde teka

iyi günler.belimde L3-L4 disk sinyal intensitesi azalmıştır.bu düzeyde tekal keseye baskı yapan periferik disk taşması ile beraber santral protrüzyon izlendi. alt lomber düzeylerde faset eklemler hipertrofiktir.s1 geçiş vertebrası özelliğindedir.lomber lordoz azalmıştır.5 gün önce mr sonuçlarım.bu sonuca göre gittiğim doktor buharla bel fıtığını eritme yöntemini önerdi.bu yöntemin adı nedir,zararı varmıdır.bana uygunmu?teşekkürler.kolay gelsin

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Levent Serdar Birgören
Beyin ve Sinir Cerrahisi

buharla bel fıtığı tedavisi olmaz................... daha kesin bilgi için muayene bulguları önemli.sizin hakkınızda bir karara varmam için mr görmem gerek ve muayene etmem gerek saygılarımla .

22 Haziran 2009 18:36