MC
Soru Sahibi
23 Şubat 2011 21:25

iyi akşamlar ben 2008 aralık ayında 29 haftalık prematüre doğum yaptım.hami

iyi akşamlar ben 2008 aralık ayında 29 haftalık prematüre doğum yaptım.hamileliğimin son 1 ayını hastanede geçirdim.sürekli ilaç verdiler ama hangi ilaçları verdiklerini bilmiyorum.(plesenta previra)doğumddan sonra adet günümden 10 gün önce bas dönmesi mide bulantısı kusma halsizlik yorgunluk gibi şikayetlerim oluyor.ve bu zamana kadar her ay bazen cok şiddetli bazen biraz daha az şiddetli olan şikayetlerin oluyor.ne yapmalıım

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Serkan Kumbasar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

2 yıl evvel premature doğum yapmıısınız..ilk önce geçmiş olsun..son bir ay hastanede verilen ilaçlar muhtemeln tololitik yani doğum sancılarının azaltan doğumu engelleyen ilaçlardır..bu ilaçların hiçbiri dediğiniz sikayetlere sebeb olmaz..yani mens öncesi bulantı kusma halsizlik yapmaz...şikayetleriniz premenstrual sendrom denen hastalıkla uyumulu..en az 3 ay doğum kontol hapı kullanmanız gerekir..

24 Şubat 2011 16:37