YM
Soru Sahibi
14 Şubat 2019 19:09

İstemsiz çene

Kudret bey iyi gunler, acelesi olan bir konu oldugu icin randevu olmadan once sormak istedim.Babam 3 hafta once dis tedavisinden sonra (diş çektirme)cene kaslarinda istemsiz kontrolsuzlukler sebebiyle 3 farkli hastanede muayenemizde ve cektirdigimiz mr lar ve tahliller temiz çıkmış hastaligin psikolojik oldugu soylenmistir ancak daha once sakiz cigneyerek rahatlama halleri de cenenin kotulesmesiyle salya akıtma yemek yerken zorlama agza parmak sokma tarzinda durum iyice kötülesmistir.Yaptigimiz araştırma sonucu bir makale oromandibüler distoninin neredeyse tüm belirtileri uyusmaktadir.Buraya ne yazacağımı da bilmiyorum açıkçası yardim edin lutfen.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kudret Türeyen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Mehmet bey Bu konuda bir nöroloji ve çene cerrahi uzmanı ile görüşmenizi öneririm. Geçmiş olsun. Prof Dr Kudret Türeyen

15 Şubat 2019 11:28