EM
Soru Sahibi
22 Haziran 2019 16:48

İştahsızlık

Merhaba kızım 3 yaşına yaklaştı. 2yaşına kadar anne sütü içti. Bu süreçte ek gıda serüvenimiz çok sıkıntılı geçti hala aynı şekilde devam ediyor. Peynir, zeytin , Yoğurt çorbası bazen köfte pilav bide domates çorbası içiyor. Bu kadar. Onun dışında hiç bir sebze yemeğinin tadını bilmez. Aslandenemiyor tadına bakmıyor. Ve yediği şeylerin içine de bişey karıştırınca hemen anlıyor ve yediği şeyi bir daha yemiyor. Artık riske atamıyorum bende. Meyve olarak muz yer. Ne yapıcağımı bilmiyorum. Gelişiminde sıkıntı yok. Demiri düşük çıktı.ne yapmalıyım? Cok doktora gittim konuyla alakalı.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Ek besinlere geç başlamanız bir hayli geç olmuş ve bu nedenle beslenme alışkanlıklarında sorun yaşıyorsunuz. Yedirmeye çok istekli olduğunuzu belli etmeyin. Aç olduğunda çok minik yemediği yiyeceklerle başlangıç yapabilirsiniz. Oyun içinde bebeğine yediriyor gibi yapıp sonrada ona veriyor uygulaması yapabilirsiniz. Ara öğün pek vermeyebilirsiniz. Abur cubura ulaşamamalı gibi... geç gördüğüm için geç oldu ama.. sevgiler

20 Ocak 2020 21:41