Soru Sahibi
19 Ağustos 2019 20:35

IQ TESTİ HEZİMETİ

IQ testimin sonucu 80 çıktı, 100 puan civarı sözel zeka, 60 puan civarı performans zeka çıktı, sınırda zeka anlamına geliyormuş, morelim çok bozuldu, gerizekalı olarak yaşamak acı verici, eğer gerçekten gerizekalıysam, şizofreni olmak, deli olmak otistik olmak her şey bir nebze kabul edilebilir ama gerizekalı olmak benim için kabul edilemez, umarım IQ testimde çıkan (80IQ) bu sınırda zekayı raporuma işeyip beni fişlemezler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba, bu soruyu yardım almadan yazan siz iseniz IQ testiniz yanlıştır. Sağlıkla.

23 Ağustos 2019 14:26
Soru Sahibi

Merhaba, Ege Üniversitesi bana Engelli Raporu verdi ve raporda size daha önce bahsettiğim 100 civarı sözel IQ ve 60 civarı Performans IQ testi sonucundan dolayı raporuma Menatal İnkapasite ibaesi yazılmış, bu rapor beni kısıtlıyor mesela 2000 TL internetten dolandırıldım ama Tüketici heyeti dilekçe mi ve talebimi kabul etmedi; bana mahkemeye vasi davası açılması gerektiği söylediler, ben; bana yaklaşık 1 yıl daha süresi olan iki yıllık raparou düzeltirmek istiyorum ama bana bir daha IQ testi yaparlarsa ve yine düşük çıkarsa, yine raporuma Menatal İnkapasite teşhisi eklenirse diye de çekiniyorum, IQ ciddi şekilde nasıl arıttılı, özellikle Performans zeka türü ciddi anlamda nasıl arttırılır, bana önerdiğiniz, IQ geliştirmek için bilgisayar veya akıllı telefon uygulamaları var mıdır? Saygılar.

18 Ağustos 2020 22:53

Merhaba, bu soruyu 23.08.2019 tarihinde "yardım almadan yazan siz iseniz IQ testiniz yanlıştır" şeklinde cevaplamıştım. O nedenle bir başka psikiyatri polikliniğinde tekrar değerlendirilmeniz ve sonucu ilgil uzmanla gözden geçirmeniz çok daha uygun olacaktır. Sağlıkla.

20 Ağustos 2020 14:38
Prof. Dr. Tunay Karlıdere
Prof. Dr. Tunay Karlıdere Psikiyatri

Yazar toplam 394 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gecmeyen depresyon Prof. Dr. Tunay Karlıdere
ÇIPLAKLIK FELSEFESİ Prof. Dr. Tunay Karlıdere
Tanıya ihtiyacım var Prof. Dr. Tunay Karlıdere
...Randevu Prof. Dr. Tunay Karlıdere
Tourette sendromu Prof. Dr. Tunay Karlıdere
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube