MG
Soru Sahibi
10 Şubat 2021 21:26

Infertılıte

28 yasındaym. 18 Aydır gebe kalamıyorum. Adetın 2. 3. Günü yapılan lh, fsh, e2, prolaktın, progesteron, testosteron,t3,t4,normal. Hsg temiz. Esımın semen analızı normal. Bır negatif aşılamam var. Amh 1,44. Adetin 9. Günü endometrıum 5 mm. Tsh 3,5. 50 mg levotıron kullanıyorum. Asılama oncesi endometrıum ıncelıgı ıcın ılac verılmedı. Endo ıncelıgı ve tıroıt (3,5) değerim gebelıgı engelliyor olabılır mı?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Hüseyin Pehlivan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Endometrum kalınlığı biraz ince birde adetin 22. Günü progesteron baktirmaniz lazım

10 Şubat 2021 21:28
MG
Soru Sahibi

21. Gun progesteron 7.83 tu... ıkıncı asılamam ıptal oldu e2 degerım 1070 olduğu ıcın . Klomen çok uyarmış yumurtaları dedı. Benım aslında kendılıgınden yumurtam oluşup catlıyor ancak hamıle kalamıyorum

11 Şubat 2021 08:45
Op. Dr. Hüseyin Pehlivan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Progesteron degerinizde iyi

28 Şubat 2021 10:32