YY
Soru Sahibi
23 Ocak 2021 21:35

İmplant cıkartma

İyi günler hocam ayak bilegı orta kemik implant çıkartınca kaç gün sonra üstüne basabiliriz bunun için Bilgi alabilirmiyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hasan Basri Pınar
Ortopedi ve Travmatoloji

sevgili yavuz implantın net lokalizasyonu ve kaynama durumunu değerlendirmeden, hastayı ve kırık röntgenini görmeden ne yazık ki bir şey söylemek zor. hastanın kilosu, kaynamayı geciktiren ek hastalık varlığı, implatın çıkarılacağı kemik vs vs vs... hepsi durumu etkiler..genel kural kaynama tam ve hasta obez değilse post operatif hemen eklem hareket açıklığı egzersizleri başlanır ve yara iyileşmesini takiben tam yüke geçilir.

7 Ağustos 2021 18:26