BY
Soru Sahibi
9 Eylül 2012 17:32

İlk adım sanırım burası..

Merhabalar,sizi 'sakinleşememe' sorunumu ararken buldum.Yazılanları okudum,kendi sorunuma yakın olanlara verilen cevapları okudum.Bu şekilde doğru olmadığını anlayınca size sormaya karar verdim. Ben 21 yaşındayım ve ilkokul yıllarımdan beri arkadaşlarım ve ailem tarafından dertlerini paylaştıkları birisi oldum.Bu elbette güzel bir şey fakat bir süre sonra kimsenin beni dinlemediği fark ettim.Neyse dedim önemsemedim,günler geçtikçe yaşadığım sıkıntılar içimde birikmeye başladı,ne zaman anlatmaya çalışsam hep kendilerini anlattılar bana. Şu an ki durumum ise geçmişle gelen en küçük yada en büyük sorunlarımdan dolayı, beni üzen her hangi bir durumda günlerce sakinleşemiyorum.Bu beni mahvediyor,halsiz oluyorum,konuşamıyorum,gece saatlerce yatağımda dönüp duruyorum. Çok sinirli oluyorum öyle zamanlarımda,aylarca da eski halime gelemiyorum. Benim sorunum işte tam olarak bu. Kendime ruhsal açıdan çok zarar verdiğimi de biliyorum ama bir şey de yapamıyorum,sizce ne yapmalıyım ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, insan disariya surekli guclu gorunurse cabucak yorulur. Uzun suredir baskalari icin bir tampon gorevi gormussunuz. Bu da dayaniklilik gucunuzu zayiflatmis. Artik baskalarinin sorunlarina cozum bulmaya calismayi birakip kendi sorunlariniz icin bir uzman destegi almaniz gerekiyor. Gerekirse psikoterapiye ek ilac destegi almaniz gerekebilir. İstanbul'a gelme sansiniz olursa yardimci olabilirim.

9 Eylül 2012 21:40