Di
Soru Sahibi
12 Ağustos 2021 11:25

Ilacli tomografi

Hocam iyi günler karında nabiz atması neden olur sanki kalp atması gibi karın migde guruldamasi oluyo arada bazen sık sağ karın kaburga altından başlayıp guruldama her tarafda başlıyo sağ tarafda dolgunluk hissi oluyo sağ tarafımda sanki bisey dolasiyo gıdıklanma gibi his oluyo usg ilaçlı bt kan tahlilleri temiz cevabınız için teşekkür ederim hocam iyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Geçmiş olsun, kalpten çıkan ana atardamar karından da geçer. Özellikle zayıf kişilerde bu çok rahat farkedilir. Atması gerekir atmazsa veya düzensiz atarsa sorun var denektir. Guruldamalar bağırsak hareketleri ile ilişkili, rahatsız etmiyorsa müdahale gerekmez, stresle artabilir.

12 Ağustos 2021 11:30