AF
Soru Sahibi
1 Şubat 2022 21:44

İlaç Yan Etkisi Hk.

(Yaş 65 Kilo 80 Boy 1.70 ) İlk kez yaşadığım çarpıntı (nabız 150) aşırı terleme neticesinde 18/9 tansiyon yükselmesi tespit edilmiş olup acilde aldığım dilaltı ve kan sulandırıcı iğne ile 1 saat içinde değerlerde düzelme oldu.Ertesi gün kardiyoloji bölümünde muayene oldum.Evvelinde böyle bir durumla bir kez olsun karşılaşmamıştım.Doktorum tahlil ve ultrasonik muayenelerde aksi bir durum olmadığını iletti.24 saatlik ritm holterde ise 1 adet anlık taşikardik bir durum tespit etmesi sebebiyle concor 5 mg ilacını bir ay boyunca kullanmamı söyledi.Kendimi bildim bileli dinlenmede 55-60 civarlarında olan nabzım ilaç kullanımı sonrası nabız 47 lerde seyretmekte.Buna tek başına olumsuz bir yan etki diyebilir miyiz? Başka bir belirti hissetmemekteyim.Bu nabız seviyelerinde ilaca devam etmem uygun mudur?Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhaba. İlk kez ve sıra dışı bir uyarıcıyla yaşanmış bir durum için bu ilacı almanız gerekmeyebilir. Takibe almak ve uyarıcılardan kaçınmanız lazım. Tekrar olursa belki yarım tb düşünülebilir. Selamlar..

3 Şubat 2022 12:48
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan Kardiyoloji

Yazar toplam 5524 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Sol kol ve göğüste ağrı, hazımsızlık Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Geçmeyen göğüs ağrısı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kalp pili engelli rapor hakkında Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
nabız düşüklüğü Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Ömer Bedir Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube