or
Soru Sahibi
27 Temmuz 2021 19:35

Idrarda protein kreatinin yüksekliği

Hocam merhaba,18 yas oglumun spot idrar tahlilinde kreatinin 28/259 referans sonuç 408 . Protein 0/14 referans sonuc 18,4 . Protein/kereatinin 0/0.2 referans sonuc 0.04 kandaki bobrekle ilgili tahliller referans aralığında. Idrar tahlillini yorumlarmisiniz hocam . Simdiden cok tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Benim protein kaçağı ile ilgili makalemi okursanız, bu kadar proteinüri (400mg/gün) bu yaşlarda normalde de olabilir. Eğer 30 yaşından sonra devam eder ve/veya günün birinde 1gm/gün üstüne çıkarsa o zaman bir böbrek biyopsisi gerekebilir. İyi günler

5 Ağustos 2021 16:32