EM
Soru Sahibi
19 Şubat 2021 14:55

Idrar tahlili ve kultur

Hocm mrb bizim bebegimiz oglumuz 3 aylik mesane cikisi puv nedeni ile ameliayt olmustu heray idrar tahlili ve kultru veriyoruz bu sefer idrar tahlilinde birsey yok ancak kültürde *** *** ** klebsiella oxytoca uredigibi ve esbl (-) yaziyor cok endisrliyix cok kotu bir bakterimi teavi ile hemen gecermi cnku bazen emmek istemiyor bazen de idrar yaparken agliyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Evet bu bakteri kapsüllü çok kez çoğu antibiyotiklere dirençli bir bakteridir ama tedavi olmaz diye bir şey yok. İyi günler

28 Şubat 2021 09:10