bB
Soru Sahibi
22 Eylül 2021 13:24

İdrar tahlili kreatinin

Merhaba doktor bey spot idrar kreatinin *** *** ** çıkmış 18 yasindayim onemli bir durum var midir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Hiçbir yorumda bulunamayız. Zira burada idrar kreatininin mg/dl veya mg/L gibi bir birimi olup bir konsantrasyon değeri söz konusudur . Eğer o gün çok su içtininiz 3 litre idrar yaptınız ( birim mg/L olduğunu varsayalım ) 1.5gma yakın kreatinin atılıyor demektir ki gayet iyi bir fonksiyon demektir. Tersine yarım litre idrar yapıyorsanız 200 mg toplam kreatinin atılımı söz konusu olunca da fevkalade düşük bir böbrek fonksiyonu demek olur. İyi günler

23 Eylül 2021 01:16