KB
Soru Sahibi
9 Ocak 2019 19:38

İc hastalıkları ve tomografi

Kerem Bey bilgi dahilinizde aydınlatırsanız cok minnettar olurum annemin gece karın agrıları terleme ve kilo kaybı vardı midesinde endoskopi ile helico bakter pylori bulundu hocam simdi sonrasında ilaçlı tüm batın tomografi yapıldı temiz cıktı ama tomografi de cok zararlıymış yeni öğreniyoruz internette tomografi neden cekilir araştırırken zararlarını okudum her 50 hastanın tomografı cektirdikten sonra hastanın biri kansere yakalanıyor diye korktum açıkçası babamı lösemiden kaybettim bu endişemde bu yuzden aslında ne gibi zararları olur söylenenler gerçek midir neler yapmalıyız bunun icin bir kaç bilgi almak istedim hocam birde lösemi ailesel midir? Rahatsız ettiysem özür dilerim affedin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Lösemi kan hastalığı olduğu için bir hematoloji uzmanında görüş almanızı öneririm. Bir batın tomografisi çekilmekle insan kanser olmaz, merak etmeyin. Geçmiş olsun.

10 Ocak 2019 09:55