KS
Soru Sahibi
14 Mayıs 2023 16:13

İbs mi acaba ? Yardımcı olun lüften

Merhaba hocam ben sıkıntılarıma nerden başlıycağımı bilemiyorum. Yaklaşık 2 senedir fazlası var eksiği yok az semptomlarım vardı iyice şiddetlendi bağırsaklarım da sıkıntım çok ama çok fazla 22 yaşındayım. Sıkıntılarım çok fazla bağırsaklarım ağrıyor iyice karnım da şişme oluyo sonra kendiliğinden düzeliyor ne yesem afedersiniz geğirme oluyoor hazımsızlık şişkinlik vs tuvalet düzenimde çok değişiklikler var dışkı kıvamı vs 1 hafta boyunca tuvalete çıkamıyorum kabız oluyorum çıktığım zamanda saatlerce tuvaletlerde kalıyorum mukuslu yumuşak ishal sert dışkılama hem kabız hem ishal kurubaklagiller aşırı rahatsız ediyor ne yapıcağımı şaşırdım tuvaletim geldiğinde zaten imkansız o gün dışarı çıkamam 1 kere de bitmiyor gelmiyor 1 haft boyunca geldiğindende tuvaletden çıkamıyorum hayatım zindan oldu bu yaşadıklarım nedir ne yapmam gerek ilacı vs var mı bu neydi başıma geldi çok stres yaptığım iş bulamadığımdan ondan dolayı mı böyle birşey oldu anlamadı. Hayatım yaşanmaz hale geldiii :((

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Stres ve beslenme düzeni bozukluğu böyle şeyler yapabilir; ancak doktor olarak bize geldiğinizde altta yatan başka bir ciddi durum var mı diye araştırmak durumundayız, bazı kan testleri, görüntüleme ve endoskopiler yapılmasını öneiryoruz.

15 Mayıs 2023 09:37