AH
Soru Sahibi
17 Mart 2021 15:21

İbs hastalığı mi

Hocam merhaba göbek bölgesinde ağrım var gastroenterit kolitte geçirdim ama şu an dişkim normal ishal deilim ibs hastalığı olma ihtimalim nedir uykudan uyandıran bir ağrım yok ama göbek bölgesi agriyor sürekli bir ağrı bu ağrıyan yeri bastirinca guruldama oluyor genellikle sol alt bölge olmakla birlikte ağrının yeri değişiyor göbek bölgesi sürekli gurulduyor ve ağrıyor ibs olma ihtimali nedir yorumlar misniz ibs belirtileri nedir

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

İbs demek için yapılacak tüm tetliklerinin normal çıkması,yani yakınmalarınla uyumlu bir bulgunun bulunmaması gerekir. Hiçbir tetkik yapılmadan ibs denilmesi doğru olmaz. Bu nedenle bir uzmana muayene olmanız gerekir.

17 Mart 2021 16:35