KS
Soru Sahibi
28 Haziran 2019 12:18

huzursuz bağırsak sendorumu

huzursuz bağırsak sendorumu huzursuz bağırsak sendorumu huzursuz bağırsak Benim göbeğim üstünde gögüs kafesinin altındaki sol tarafta daha fazla ve sağ tarafta bazen göbek çevresinde sızı yanma acı benzer bir sıkıntı var. tüm kan tahlilleri yapıldı gaita tüm tahlilleri yapıldı sindirim tahlilleri yapıldı ultrasyon çekilde ultrasyonda yoğun gaz çıktı. En son gittim doktor ibs olduğumu meteospasmly dicetel ve tranko buskas verdi. Sizce bu belirtiler ibs belirtilerimidir . tedavisi ne kadar sürer . Ben 2,5 aydır ilaçlarımı kullanıyorum. Şikayetlerim devam ediyor. Bana başka bir ilaç önerebilirmisiniz. Probiyotetik önerebilirsiniz. Eğer rahatsızlığım ibs ise ne zaman tamemen iyileşebilirim.Konu ile ilgili bilgi vermenizi rica ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Şikayetleriniz ne zamandan beri var Yemek ile ilişkili mi gece uyandırıyor mu büyük abdest yapmakla azalıyor mu

28 Haziran 2019 17:02
KS
Soru Sahibi

Merhaba Hocam şikayetlerim 6 aydır var fasulye nohut bezelye vb yediğimde gazım oluyor ve sol kaburgamın altında yanma ve sızı oluyor. Gece uyandırmıyor büyük abdest yapmaktada zorkanmıyorum günde 2 kere yapıyorum. Benim göbeğim üstünde gögüs kafesinin altındaki sol tarafta daha fazla ve sağ tarafta bazen göbek çevresinde sızı yanma acı benzer bir sıkıntı var ben buna anlam veremiyorum ibs ve gaz böyle semptomlar yapar mı. . tüm kan tahlilleri yapıldı gaita tüm tahlilleri yapıldı sindirim tahlilleri yapıldı ultrasyon çekilde ultrasyonda yoğun gaz çıktı. nasıl bir tedavi uygulamayalıyım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi Günler...

20 Ağustos 2019 15:07
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Geçmiş olsun İBS bu şikayetleri yapar Meteospasmyl 3x1 kullanın, 3 hafta sonra tekrar yazın

21 Ağustos 2019 00:28