BB
Soru Sahibi
9 Haziran 2021 15:23

Hsg ve çikolata kisti

Hocam merhaba. Doktorum sol tarafımda çikolata kistim olduğunu söylemişti. Hsgde sağ tarafta polip olduğu çıktı. Çikolata kistiyle ilgili herhangi birşey yazmıyor. Bu durumda yanlış tanı mı konulmuştur çikolata kisti olsa hsgde belirtilir miydi. Bu arada hsgyi sonomed merkezinde bugün çekildim çok memnun kaldım

1 cevap
Cevaplar (1)

Rahim filminde rahim boşluğu ve tüpler görülür. Yumurtalıklar, çikolata kistleri vb oluşumlar rahim filminde görülmez. Onlar ultrasonografi ile görülebilir.

9 Haziran 2021 16:13