KM
Soru Sahibi
18 Kasım 2019 14:28

Hpv tip 59

Merhabalar doktor hanım hpv tip 59 pozitif olduğumu öğrendim bu arada erkeğim lezyonlarımı 2 hafta önce lazer tedavisi ile yaktılar 3 seans 1 er ay aralıklarla devam edeceği söylendi bir de ekinezya diye bir şey aldırdılar bana doğal bağışıklık destekleyiciymiş ekinezya ile ahcc arasındaki fark nedir hocam ekinezyayı bırakıp ahcc kullansam daha mı iyi sizce birde propolis öneriyolar sizce tedavi şekli doğrumu fikrinizi almak istiyorum teşekkür ederim şimdiden.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Op. Dr. Fadime Demircan
Op. Dr. Fadime Demircan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Mesut bey, Hpv tip 59 kanser oluşturma potansiyelli bir virüs olduğu için takiplere mutlaka devam edin. Hpv virüsü daha çok kadınlarda rahim ağzı kanserine neden olduğu için partnerinizi bu konuda uyarın, aşılansın ve düzenli pap-smear testi yaptırsın. Bahsettiğiniz ürünlerin her ikisi de bağışıklık sistemini güçlendirir. Piyasada etki mekanizması farklı ama fonksiyonu aynı bir çok bağışıklık sistem güçlendirici ürün bulunmakta. Sizi takip eden hekiminiz ne önerdiyse onu kullanmaya başlayın. Geçmiş olsun..

19 Kasım 2019 09:27
KM
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim ilginiz için doktor hanım son bir şey kaldı aklımda yorumunuzu merak ediyorum bu konuda Şuan bekarım ama evlenene kadar diyelimki negatif oldum, Evlendim eşimle normal yoldan çocuk sahibi olabilirmiyim hpv yi hiç kapamış gibi mi oluyoruz yoksa İnternette hpv nin negatif olması vücuttan çıkması değil uyku hali diyor hpv taşıyıcıları yine bulaş olabilir diyoroar bu doğru bir bilgimi

19 Kasım 2019 12:55
Op. Dr. Fadime Demircan
Op. Dr. Fadime Demircan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Virüs bağışıklık sitemi tarafından yok edilebilir ama genelde sessiz enfeksiyon olarak kalır. Evlenmeden önce testi tekrarlatmanızı ve eşinize yine de aşı yaptırmanızı öneririm.

19 Kasım 2019 15:01
Op. Dr. Fadime Demircan
Op. Dr. Fadime Demircan Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 463 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Sezaryen sonrası gebelik Op. Dr. Fadime Demircan
ihtimal var mı Op. Dr. Fadime Demircan
mümkün müdür? Op. Dr. Fadime Demircan
Organ tarama testi Op. Dr. Fadime Demircan
Kızlık zarı Op. Dr. Fadime Demircan
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Sanem Mungan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Uzm. Dr. Çiğdem Kunt İşgüder Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Sibel Üstünel Tan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Gülhan Özüm Kadın Hastalıkları ve Doğum
Doç. Dr. Volkan Karataşlı Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube