gf
Soru Sahibi
6 Haziran 2018 04:28

Hormon tahlili

Hocam merhaba 1 yıldır gebe kalamıyorum bugün adetinin 2. Günü doktora gittim.vajinal muayene yapti ve polikistik over dedi.Ama şunu anlamıyorum benim adetlerim düzenli,tüylenme ,kilo hicbir şey yok polikistik över yumurtlayamama sorunu değil mi ? Ben düzenli oluyorsam yumurtluyorumdur öyle değil mi o zman niye polikistik över dedi..bir de ESTRADIOL 1 ay önce adetin 3. Gunu yaptirmistim 81 iken şimdi adetin 3. Günü yaptırdım 20 cıktı bu normal mi nedir yani düşük olması iyi bir şey mi ?bir de PROLAKTIN yine gecen ay 25 iken şimdi 38 cıktı degerlendirir mısınız tum sorularimi simdiden Allah razi olsun

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

her şey normal olsa da yumurtalıklarda polikistik görünüm olabilir, 3. gün estradiol değerinin düşük olması daha iyidir, prolaktin değeri biraz yükselmiş, takip gerekir, iyi günler dilerim.

6 Haziran 2018 15:20
gf
Soru Sahibi

Hocam estradiol üçüncü gün yazmisim ona istinaden iyi demissiniz yanlış yazmisim ikinci gün estradiol 20 yine iyi diyebilir mısınız bunun için de ve neden daha iyi dusuk olmasi ?hocam ben sogan suyu ictim 11 gun bu yuzden proloktin yukselmis olabilir mi ?bir de hocam ibrahim saracoglu testere dişli aslan pençesi adli bitki cayi oneriyor proloktini düşürmesi açisindan sizce kullanmali mıyım?bir sorum da su ki doktor bana yumurtlama günü hesaplara uymayabilir o yuzden sadece yumurtlama gunlerinde degil de diger gunlerde de gun asiri iliski onerdi ben su ana kadar yumurtlama gunlerinde gun asiri ilişkiye dikkat ediyordum ama sonraki gunler dikkat etmiyordum doktor planlaman yanlis dedu diger gunlerde de yumurtluyor olabilirisn dedi boyle midir hocam adet bittikten sonra gun aşırı iliski mi olmali yanii??

7 Haziran 2018 04:04
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

estradiol değerinde sıkıntı yok, merak etmeyin, bitki tedavisini önermiyorum, yine de kendi doktorunuza danışın, yumurtlama gününü kesin bilmediğimiz için gün aşırı ilişki gebelik ihtimalini artıracaktır, iyi günler dilerim.

7 Haziran 2018 10:11
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 9919 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
gebelik ihtimali Op. Dr. Sevim Turhan
gebelikle ilgili Op. Dr. Sevim Turhan
Hamile miyim Op. Dr. Sevim Turhan
Adet düzeni Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Lütfiye Rifaioğlu Müslüm Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Merve Evrensel Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Selda Bahçe Kayık Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Tülay Turan Bütün Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Fatma Özlü Akkuş Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube