BO
Soru Sahibi
23 Ekim 2020 20:16

Homoroid nasıl iyilesir

Merhabalar hocam Benim sorunum anal dıs kisminda misket gibi sislik var Acil doktoru hamoraid teshisi koydu hafifte olsa acisi var ama kanama vs yok procto glyvenol ve anestol krem verdi bu ikisini ayni anda kullanmak sıkıntı yaratırmı ve bu yöntemle kendiliginden gecmesi mumkunmu yoksa genel cerrahiye gidelimmi

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metehan Gümüş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Bu ilaçlar beraber de kullanılabilir ayrı ayrı da kullanılabilir ve ayrı ayrı kullanmayı daha çok tavsiye ediyorum. Bunların yanında sıcak su uygulaması yapılabilir. Kabızlık varsa ona karşı önlem alınabilir, acılı baharatlı şeyler azaltılabilir, soğuktan korunulabilir, makat bölgesinde basıncı artıracak aktivitelerden kaçınılabilir. Bu ilaçlar ve tavsiyelerle düzelme olmazsa mutlaka bir genel cerrahi uzmanına müracaat etmek gerekir.

23 Ekim 2020 21:22