PV
Soru Sahibi
13 Aralık 2006 00:00

hocam ön diş kökünde iltihaplı şişkinlik vardı .kanal tedavisiyle sinirleri

hocam ön diş kökünde iltihaplı şişkinlik vardı .kanal tedavisiyle sinirlerim alındı. 20 gün geçmesine halen şikinlik devam ediyor.ne yapmamı önerirsiniz.diş kökümde halen sert şişkinlik var.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba;eğer kanal tedavisine rağmen çok uzun süre kökte şişlik veağrı olursa bir operasyonla dişin kökünde oluşmuş olan iltehab alınmalıdır(apical rezection).Kökteki iltehabın olup olmadığı rontgenle saptanmalıdır.Biz kliniğimizde kanal tedavilerini LAZER ile yapmaktayız.Kökün ucunda iltehab dahi olsa ayrıca bir operasyona genellikle gerek kalmıyor.Lütfen makalelerden lazer ile diş ted.tıklayın.

13 Aralık 2006 00:00