TA
Soru Sahibi
25 Mayıs 2008 15:09

hocam merhaba, benim sorum büyük idrarımla ilgili. 3 aylık gebeyim ve bir

hocam merhaba, benim sorum büyük idrarımla ilgili. 3 aylık gebeyim ve bir kaç gündür büyük idrarım siyaha yakın oluyor ne ile ilgili olabilir? saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Abdullah Ayan
Aile Hekimliği

merhaba Aslı hanım; Öncelikle gebeliğinizi kutlar,güzel bir gebelik geçirmenizi dilerim. Biliyorsunuz gebelik boyunca demir preparatları ile gerekli görülen diğer vitamin ilaçları kullanılmaktadır.Eğer siz de demir ilacı kullanıyorsanız bu gaitanızın rengini siyaha yakın bir renge dönüştürebilir.Yok eğer kullanmıyor ve mide şikayetleriniz de var ise gaita da gizli kan baktırmanızı,ağrı kesici gibi ilaçlar kullanmamanızı ve bir gastroenteroloji uzmanına başvurmanızı öneririm. İyi günler...

26 Mayıs 2008 22:47