KH
Soru Sahibi
18 Kasım 2007 18:40

hocam merhaba.ben 28 yaşındayım. 7 yıldır depresyon şikayetleriyele ilaç ku

hocam merhaba.ben 28 yaşındayım. 7 yıldır depresyon şikayetleriyele ilaç kullanıyom.son bir kaç aydır solian ve citrex ve modiodal kullanıyorum.şu son 1 ay içinde dikkat dağılması sebebiyle bir tanıdığım doktor bana ritalin verdi ve ben yoğun dönemlerde yarım alıyorum.bu ilaca başladıktan sonra kalp ve yakın kısımlarında bir yanma hissi ve hafif ağrılar duyuyorum va birde halsizlik va başdönmesi oluyo.bunlar ilaca bağlı yan etkilermidir?.önemlimidir?ilacı kullanmam doğru olurmu.saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

sayin hakan bey, bu yan etkiler ritalin le iliskilidir. bu nedenle de olabildigince kullanmamaya dikkat ediniz. yasaminizi tehdit edecek durumlar olmamakla birlikte depresyonda kullandigimiz illaclarla tedaviyi durdurmek, gerekirse dozu artirmak daha dogru bir yoldur. saygilar,

20 Kasım 2007 16:33